Sprzęt do ratowania życia za ponad 20 tys. złotych dla naszych jednostek OSP

image_pdfimage_print

Burmistrz Bychawy informuje, że w dniu 9 października 2018 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie ul. Piłsudskiego 22 odbędzie się przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Bychawa, który będą wykorzystywały w czasie akcji ratowniczych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Łączna wartość pozyskanego sprzętu 21 720,00 zł.

Sprzęt otrzymają jednostki:

  • OSP Bychawka Pierwsza – Przenośny zestaw oświetleniowy RALS 9430C,
  • OSP Wola Gałęzowska – Agregat prądotwórczy z systemem AVR,
  • OSP Gałęzów – Agregat prądotwórczy z systemem AVR oraz pilarka do drewna STIHL MS 291,
  • OSP Olszowiec – Zestaw PSP R1 z deską,
  • OSP Stara Wieś Druga Defibrylator Philips FRx z zestawem szkoleniowym, bosak dielektryczny LEADER i plandeka wielofunkcyjna FIREMAX.

Zadanie realizowane jest z 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB) oraz w 1% ze środków budżetu Gminy Bychawa.