Srebrny medal UKP Bychawa podczas zawodów o Laur Lubelskie Koziołka

image_pdfimage_print

6 listopada na pływalni Aqua Lublin odbyła się V runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. W tych zawodach wzięło udział około 550 zawodniczek i zawodników z 21 klubów w tym sześcioro zawodników UKP Bychawa. To udany występ zawodników z Bychawy w rywalizacji z czołówką województwa Lubelskiego.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się młodziczki 13-letnie. W tej kategorii wiekowej wystartowały Łucja Frączek oraz Amelia Prącik.
Łucja zajęła II miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym. Ten start po raz kolejny pokazał, iż Łucja jest jedną z najlepszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej w stylu grzbietowym w naszym województwie. Ponadto na dystansie 100m stylem dowolnym uplasowała się na IX miejscu.
Bardzo dobrze zaprezentowała się Amelia Prącik, która uplasowała się na IV miejscu na dystansie 200m stylem grzbietowym. Osiągnięcie to dało sygnał innym zawodniczkom, że Amelia również należy do ścisłej czołówki grzbiecistek 13-letnich w województwie Lubelskim. Na dystansie 100m stylem dowolnym Amelia zajęła VII miejsce.
Na VI miejscu ukończyła rywalizację sztafeta UKP Bychawa(w składzie: Łucja Frączek, Amelia Prącik, Szymon Lipiński, Marcel Nowak) na dystansie 4x100m stylem zmiennym MIX.
Szymon Lipiński, który nie miał łatwego zadania, ponieważ rywalizował w kategorii 14-lat i starsi. Będąc zawodnikiem 14-letnim zaprezentował się z bardzo dobrej strony na dystansie 50m stylem motylkowym oraz grzbietowym plasując się dwukrotnie na XIV miejscu. Wśród 14-latków Szymon na dystansie 50m stylem motylkowym zajął II miejsce oraz IV miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym.
Marcel Nowak jako zawodnik 13-letni na dystansie 100m stylem dowolnym zajął XVIII miejsce.
Martyna Nowak w rywalizacji zawodniczek 11-letnich na dystansie 100m stylem klasycznym uplasowała się na XXII miejscu.
Mateusz Teter również zawodnik 11-letni na dystansie 100m stylem klasycznym dopłynął na XXVIII miejscu.
Cieszy fakt, iż wszyscy zawodnicy stale robią postępy i z zawodów na zawody osiągają to co raz większe sukcesy.