Świętujmy bezpiecznie, pamiętajmy o naszej historii, utwierdzajmy naszą niepodległość na co dzień – Janusz Urban o Narodowym Święcie Niepodległości

image_pdfimage_print

Nagranie wideo przemówienia Burmistrza Bychawy Janusza Urbana, zarejestrowane 10 listopada 2021 roku.

Planowany przebieg uroczystości w Bychawie

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym trudnym dla nas czasie epidemii koronawirusa nie możemy niestety, tak licznie jak co roku, wziąć udziału w tradycyjnych bychawskich uroczystościach poświęconych Narodowemu Świętu Niepodległości 11 Listopada.

W tym szczególnym dla nas dniu w kościele parafialnym w Bychawie o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Tuż po niej głos zabierze Burmistrz Bychawy Janusz Urban. Następnie przyjdzie czas na część artystyczną przygotowaną przez Bychawskie Centrum Kultury. Ostatnim punktem programu będzie złożenie wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez przedstawicieli bychawskiego Samorządu oraz indywidualne delegacje.

Chcąc uczcić naszą Ojczyznę, Wolność i wszystkich tych, którzy o nią walczyli udekorujmy nasze domy flagami. Niech te dwie najważniejsze dla Polaków barwy – biel i czerwień – będą symbolem naszej wdzięczności.

Burmistrz Bychawy

Janusz Urban

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937[1], zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945[2], przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989[3]. Jest dniem wolnym od pracy.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowe_%C5%9Awi%C4%99to_Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci