Można oferować nocleg uchodźcom z Ukrainy na portalu www.PolacyDlaUkrainy.pl

image_pdfimage_print

W związku z ogromną skalą deklarowanej pomocy odnoszącej się do dramatycznych wydarzeń ostatniego tygodnia u naszych wschodnich Sąsiadów, zdajemy sobie sprawę, w jakim natłoku informacyjnym działają urzędnicy odpowiedzialni za kwaterowanie uchodźców.

Wierzymy, że portal PolacydlaUkrainy.pl, który po konsultacjach z MSWiA, otrzymał rekomendację polskiego rządu, usprawni pracę Samorządów i pomoże zapewnić dach nad głową dla wielu potrzebujących.

Zasada działania portalu:

Portal PolacydlaUkrainy.pl to ogólnopolskie narzędzie, które powstało w ostatnich dniach dzięki współpracy LEDIN Group Sp. z o.o. z Ostrołęki, firmy AgencjaWMC.pl oraz Prezydenta Miasta Ostrołęka Łukasza Kulika w celu dostarczenia samorządom informacji o udostępnionych przez mieszkańców miejscach noclegowych dla uchodźców z Ukrainy. Główną ideą przyświecającą stworzeniu portalu było usprawnienie pracy Samorządów, które pracują w natłoku informacyjnym, wywołanym ogromną skala deklaracji pomocy Polaków. Czując odpowiedzialność i tę samą chęć pomocy, postanowiliśmy opracować system informatyczny, który pomoże to skoordynować. Odbyliśmy konsultacje z samorządami, następnie z MSWiA, po których otrzymaliśmy rekomendację polskiego rządu.

Na Portal PolacydlaUkrainy.pl codziennie trafiają tysiące nowych zgłoszeń pomocy noclegowej, które przekazujemy do odpowiednich władz samorządowych poprzez dedykowany dla nich panel umożliwiający podgląd i zarządzanie ofertami z przypisanych dla danej jednostki terytorialnej kodów pocztowych. Wprowadzone rozwiązania gwarantują pełną anonimowość dla osób oferujących zakwaterowanie oraz łatwą nawigację dla operatorów po stronie samorządu. Portal powstał z największą dbałością o bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz użytkowników, używamy bezpiecznych serwerów oraz szyfrujemy nadsyłane dane.

Zgłoszenia od mieszkańców regionów trafiają na portal przez specjalny formularz na stronie, w którym deklarujący bezpłatną pomoc noclegową podają kod pocztowy oraz miejscowość oraz szczegóły zgłoszenia – liczbę osób, które może przyjąć oraz deklarowany okres, na jaki chce udzielić zakwaterowanie, rodzaj zakwaterowania (pokój/mieszkanie/ dom), rodzaj łazienki (osobna, wspólna) itd.  Do dziś udało się nam zebrać informacje dotyczące niemal 6000 miejsc noclegowych na obszarze całej Polski przy zachowaniu największej dbałości o bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz użytkowników – używamy bezpiecznych serwerów oraz szyfrujemy nadsyłane dane.

Zaobserwowaliśmy, że w bazie przybywa zgłoszeń z powiatu lubelskiego i przyległych terenów. Staramy się kontaktować z jednostkami samorządowymi, które jeszcze nie dołączyły do akcji, aby stworzyć im dostęp do oferowanej pomocy na ich terenie.

Dziękujemy za zapoznanie się z tą informacją.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt telefoniczny.

Z poważaniem

Magdalena Drężek

koordynator projektu

tel.  604 942 544

www.PolacydlaUkrainy.pl