,,Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”!

image_pdfimage_print

Poświęć kilka godzin weekendu, a my nauczymy Cię, jak się bronić i być bezpiecznym!

Zapraszamy na cykl szkoleń dla środowiska cywilnego, czyli dla każdego, kto chciałby poczuć się bezpieczniej i pewniej. Koordynatorem projektu jest  Ministerstwo Obrony Narodowej. Organizatorem szkoleń – jednostki wojskowe.

,,Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” to podstawowe, krótkie, bezpłatne, profesjonalne przeszkolenie wojskowe, prowadzone przez wykwalifikowany personel wojskowy. Wojskowi instruktorzy będą zapoznawać ochotników z podstawami: obsługi broni, podstawy survivalu, podstawy taktyki wojskowej, walki w bliskim kontakcie, pomocy przedmedycznej, zachowania podczas alarmu i wiele innych.

Zapraszamy ochotników indywidualnie, ale i w zorganizowanych grupach – wszyscy będą mile widziani w naszych jednostkach.

Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Gwarantujemy profesjonalne szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie oraz dobrze spędzony czas i przygodę z Wojskiem Polskim.

Aby wziąć udział, należy spełnić dwa wymogi: wiek 15-65 lat oraz tylko polskie obywatelstwo. Wystarczy zgłoszenie do jednostki wojskowej imienia i nazwiska – można do tego wykorzystać wszystkie dostępne kanały (telefon, email, media społecznościowe oraz zgłoszenie osobiste) – wszystkie drogi są dopuszczalne.

W przypadku pytań można skontaktować się z najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji.


Harmonogram „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

Kilkugodzinne szkolenia będą odbywały się w całej Polsce co sobotę – począwszy od 9 września aż do końca października. W województwie lubelskim szkolenia odbędą się:

w 19. Brygadzie Zmechanizowanej w Lublinie – 30 września 2023 r.,

w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie – 14 października 2023 r.

Więcej informacji na stronie MON.


Załącznik