Udany debiut zawodników Uczniowskiego Klubu Pływackiego Bychawa

Drukuj artykuł

Udany debiut zawodników Uczniowskiego Klubu Pływackiego Bychawa na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu w Kraśniku!

W dniu 17.11.2018 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 10-11 lat w Kraśniku. W tych zawodach postanowiliśmy zadebiutować jako nowo powstały klub pływacki. Na zawody wybraliśmy się w skromnym trzyosobowym składzie: Amelia Prącik, Łucja Frączek oraz Szymon Lipiński. Dziewczynki wystartowały w kategorii 10-latkek natomiast Szymon wystartował w kategorii 11-latków. W tych zawodach wystartowało 146 zawodniczek i zawodników z województwa Lubelskiego. Jako debiutanci nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Wszyscy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe. Łucja na dystansie 50 m stylem grzbietowym uzyskała wynik 45,66 poprawiają się o 9,5 sekundy, Amelia na dystansie 50 m stylem grzbietowym uzyskała wynik 50,41 poprawiając się o 7,5 sekundy, a na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskała wynik 44.78 poprawiając się ponad 10 sekund! Szymon poprawił swoje rekordy życiowe, na 100 m stylem dowolnym uzyskał wynik 1:32.21 poprawiając swój dotychczasowy rezultat aż o 18 sekund! Na dystansie 50 m stylem motylkowym poprawił swój wynik o 5.5 sekundy uzyskując wynik 54.59. Ja jako trener uważam, że nasi zawodnicy zostali „rzuceni na głęboką wodę”, ponieważ jest to najważniejsza impreza w naszym województwie, a my wystartowaliśmy jako debiutanci i zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze!

Dobre starty zawodników Uczniowskiego Klubu Pływackiego Bychawa na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu rocznika 2006 i starsi w Lublinie!

W dniach 24-25 listopada 2018 w Lublinie na Aqua Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu rocznika 2006 i starsi-to najważniejsza impreza w naszym województwie. Wzięło w niej udział aż 300 zawodników i zawodniczek. Na te zawody wybraliśmy się w następującym składzie: Zuzanna Salasa, Maria Pruś, Klaudia Grzywa, Alicja Nowicka, Daniel Salasa, Patryk Batko, Wiktor i Filip Klimek wszyscy startowali w najmłodszej kategorii wiekowej 12-13 lat oraz 14-15 lat. Zawodnicy UKP Bychawa zadebiutowali na zawodach pływackich. Pomimo krótkiego okresu, który mieliśmy na przygotowanie do zawodów (zaczęliśmy trenować dopiero od października z powodu remontu pływalni ) wyniki, które uzyskiwali nasi zawodnicy były bardzo dobre. Każdy bił swój rekord życiowy na dystansach na których startował o kilkanaście sekund! Miejmy na uwadze, że zawodnicy naszego klubu trenują codziennie dopiero od października tego roku, więc ciężko jest nawiązać rywalizację z zawodnikami trenującymi kilka lat. Mamy nadzieję, że zawodnicy zdobyli doświadczenie, które będą wykorzystywać kolejnych startach.

Jestem zadowolony z wyników jakie uzyskali moi podopieczni.

Trener Konrad Zapalski