Uzależnienie Twoim wrogiem – aby z nim walczyć, musisz go poznać. Przyjdź na szkolenie!

Burmistrz Bychawy zaprasza zainteresowanych mieszkańców na szkolenie z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom czynnościowym (behawioralnym), które odbędzie się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie w dniu 27 kwietnia 2018 r. w godzinach 11.00-14.00.

Udział w szkoleniu należy zgłosić do dnia 26 kwietnia br. pod numerem telefonu 81 566 00 04 (Punkt Obsługi Interesanta). Liczba miejsc jest ograniczona.

Wyjaśniając – uzależnienie czynnościowe (behawioralne) to uzależnienie m.in. od internetu, jedzenia, pracy, zakupów, telefonu komórkowego, kart płatniczych, środków masowego przekazu. Wyróżnia się również tanoreksję (uzależnienie od opalania się, przede wszystkim w solarium), ortoreksję (nadmierna koncentracja na zdrowym jedzeniu), bigoreksję (przesadna dbałość o własną sylwetkę, poprzez podejmowanie ćwiczeń fizycznych, wysokobiałkową dietę, stosowanie sterydów anabolicznych). Mówi się także o uzależnieniu od zabiegów medycyny estetycznej (głównie botoksu) czy chirurgii plastycznej.