V Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną, organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie! Rok Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego jest niepowtarzalną okazją do  zaprezentowania wielopokoleniowych tradycji oraz piękna regionalnego folkloru – to nasze wspólne dziedzictwo.

Do udziału w konkursie zapraszamy w szczególności twórców ludowych, rękodzielników, artystów plastyków, członkinie kół gospodyń wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolną.


Konkurs odbędzie się w 4 kategoriach:

  1. Pisanka wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
  2. Pisanka wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ
  3. Palma wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
  4. Palma wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ

Głównym celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia typowych dla regionu form twórczości ludowej poprzez popularyzowanie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki oraz palmy w polskiej obrzędowości ludowej, poszerzenie wiedzy na temat polskich zwyczajów świątecznych oraz tradycyjnych technik wyrobu palm i pisanek, a także powrót do tradycji związanych z okresem wielkanocnym.


Prace konkursowe prosimy dostarczać do Urzędu Miejskiego w Bychawie do pokoju numer 4 wraz z prawidłowo wypełnionymi dokumentami do 6 marca do godziny 15:15!

Kliknij TUTAJ i pobierz wszystkie wymagane załączniki!