Wakacje coraz bliżej. Gmina Bychawa chcąc uatrakcyjnić ten wyjątkowy czas przygotowuje już letnią ofertę kulturalną dla mieszkańców i wszystkich tych, którzy zechcą odwiedzić nasze Małe Centrum Świata

Już teraz zapraszamy na „Wakacyjny Piknik Familijny”, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca. Wydarzenie to będzie okazją do wspólnego świętowania Dnia Dziecka i rozpoczynających się wakacji. Liczne atrakcje dla dzieci gwarantowane… i to za darmo! Dzień ten będzie także możliwością podsumowania całorocznej działalności Bychawskiego Centrum Kultury – na scenie wystąpią młodzi artyści. Wydarzenie zwieńczy potańcówka.

Swoistym zakończeniem wakacji i podsumowaniem tegorocznego zbioru plonów będą Dożynki Gminy Bychawa, które odbędą się 28 sierpnia. Jak co roku dzień ten będzie świętem wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Niestety ze względu na przedłużające się obostrzenia związane ze stanem epidemii oraz wybuch wojny w Ukrainie nie zorganizujemy w tym roku Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Warto podkreślić, że organizacja tego typu imprezy masowej jest działaniem długoterminowym – wymaga odpowiednio wczesnej rezerwacji zespołów, zawarcia umów, wpłaty zaliczek, kompletacji wielu dokumentów oraz właściwie przygotowanej promocji. Każdego roku przygotowania bychawskich „Pierogów” rozpoczynały się już na jesieni. Przypominamy, że koniec ubiegłego roku upływał nam pod znakiem obostrzeń oraz licznych zachorowań na koronawirusa. Decyzje o luzowaniu obostrzeń zapadały w lutym 2022 roku, a większość z nich została zdjęta 1 marca. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia, w tak krótkim czasie, była już niemożliwa. Ponadto 24 lutego 2022 roku w Ukrainie wybuchła wojna. W działania pomocowe włączyło się Bychawskie Centrum Kultury, które stało się swoistym punktem koordynacji. Seria tych zdarzeń niejako wymusiła decyzję o nieorganizowaniu w tym roku festiwalu. Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele osób czeka na Ogólnopolski Festiwal „W Krainie Pierogów”. Wszystkich sympatyków pierogów pozdrawiamy serdecznie i mamy ogromną nadzieję, że uda nam się spotkać już w przyszłym roku – tradycyjnie w ostatni weekend maja. Zapraszamy do Bychawy!