Wyniki konkursów przedmiotowych!

image_pdfimage_print

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty to jedne z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów, w których swoją wiedzę mogą sprawdzać uczniowie szkół podstawowych.

Składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego. W bieżącym roku szkolnym do etapu szkolnego przystąpiło 19272 uczniów szkół podstawowych z całego województwa.

Z dumą informujemy, że Milena Robak, uczennica Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie, znalazła się w zacnym gronie laureatów wyłonionych w konkursie przedmiotowym z fizyki, zdobywając 39/40 punktów na etapie wojewódzkim!

23 maja 2024 roku, w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Milena jako laureatka wzięła udział w uroczystej Gali Podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024.

Ogromną radość sprawiły również: Julia Popławska, zdobywając tytuł finalisty w dwóch konkursach: biologicznym i chemicznym oraz Julia Kryska i Oliwia Mikulska, które uzyskały tytuł finalisty w konkursie matematycznym.

Sukces, który odniosły dziewczęta, jest wynikiem ich talentu popartego systematyczną pracą, zaangażowaniem i wsparciem nauczycieli: Joanny Kalickiej (matematyka i chemia), Elżbiety Flis (matematyka), Renaty Kryski (biologia) oraz Zenona Kozla (fizyka).

Dziewczyny, jesteśmy z Was niezwykle dumni i życzymy Wam dalszych sukcesów!


Ewa Boguta

Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie