Z tysiącem pierogów do Radawca!

image_pdfimage_print

W niedzielę, 30 sierpnia,  mieszkańcy Powiatu Lubelskiego spotkają się na Dożynkach w Radawcu. Będziemy tam również my, mieszkańcy gminy Bychawa. Na dożynkach powiatowych w „Miasteczku LGD” będziemy promować nasz lokalny produkt – bychawskie pierogi.

Osoby zainteresowane wyjazdem na Dożynki Powiatowe w Radawcu informujemy, że w niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 8.30 będzie odjeżadżał autokar spod Urzędu Miejskiego w Bychawie. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy, liczba wolnych miejsc – 20. Ewentualne rezerwacje: Monika Głazik tel. 693 298 252

Pierogami częstować będą gospodynie z Podzamcza i Gałęzowa. Będą również władze Bychawy: burmistrz Andrzej Sobaszek, zastępca Jan Mazurkiewicz oraz Seweryn Gąbka, Przewodniczący Rady Miejskiej.
Nasza gmina na dożynkach powiatowych będzie reprezentowana również w konkursie wieńców. Zwycięzcy w naszej gminie czyli mieszkańcy Gałęzowa oraz Podzamcza, pokażą swoje wieńce (tradycyjny i współczesny).
Na często zadawane tego dnia przez smakoszy pierogów pytanie, dlaczego te bychawskie są takie smaczne, odpowiadamy już dziś: smaczne bo z dobrego sera bychawskiego (OSM w Bychawie), i z niezgorszej mąki, ufundowanej przez Gminną Spółdzielnia „SCh” w Bychawie. Sponsorom tychże produktów serdecznie dziękujemy, jak również wszystkim mieszkańcom Podzamcza i Gałęzowa, którzy zaangażowali się w promocję Gminy Bychawa na Dożynkach Powiatowych.