Za nami pierwsze zawody Uczniowskiego Klubu Pływackiego Bychawa!

W sobotę 24 lutego 2018 roku na pływali olimpijskiej Aqua Lublin odbyła się pierwsza runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. W rywalizacji wzięło udział aż 537 zawodników i zawodniczek z 23 klubów – w gronie tym znaleźli się także reprezentanci nowo powstałego Uczniowskiego Klubu Pływackiego Bychawa, którzy wystartowali w skromnej pięcioosobowej grupie.

Opiekę nad bychawskimi pływakami sprawuje trener Konrad Zapalski, który tak oto skomentował powyższe wydarzenie: Jestem bardzo zadowolony z wyników naszych zawodników. Uważam, że jako debiutanci na arenie wojewódzkiej pokazali się z bardzo dobrej strony. Każdy z nich poprawił swój rezultat o kilkanaście sekund! Jako Pierwsze wystartowały dziewczynki rywalizujące na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym – były to cztery zawodniczki: Dominika Baran, Klaudia Grzywa, Alicja Nowicka oraz Zuzanna Salasa. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Salasa, Klaudia Grzywa uplasowała się na szóstej pozycji, na ósmej – Alicja Nowicka, a tuż za nią dopłynęła Dominika Baran.  Swoje wyniki poprawiły odpowiednio o 13, 14, 38 i 15 sekund. W wyścigu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym wystartował nasz jedyny zawodnik – Daniel Salasa, który zajął ósme miejsce, jednocześnie poprawiając swój czas o 12 sekund. W trakcie rywalizacji przyświecał nam jeden cel – chcieliśmy poprawić swoje rezultaty oraz zdobyć jakże ważne doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Nie jest łatwo rywalizować z zawodnikami trenującymi jedenaście razy w tygodniu po półtorej godziny – biorąc pod uwagę, że my pracujemy jedynie dwa razy w tygodniu po czterdzieści pięć minut. Na uwadze musimy mieć też fakt, że Uczniowski Klub Pływacki Bychawa powstał zaledwie kilka miesięcy temu – we wrześniu 2017 roku. Mimo wszystko jestem niezwykle dumny z osiągnięć swoich zawodników!

Konrad Zapalski, UKP Bychawa


Uczniowski Klub Pływacki Bychawa zaprasza dzieci i młodzież na naukę i doskonalenie pływania pod okiem Mistrza Polski – Konrada Zapalskiego.

Zapisy i informacje pod numerem telefonu:   731 905 621