Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji literacko-kulinarnego konkursu z cyklu DLA MOLA – Wielkanoc 2023

image_pdfimage_print

Wielkanocne Danie dla Mola

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji literacko-kulinarnego konkursu z cyklu… DLA MOLA, organizowanego od 2007 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie.

Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej opisu potrawy, którą serwujemy na nasze stoły w okresie wielkanocnym. Gdyby jednak poszukiwania w literaturze nie przyniosły pożądanych rezultatów można skorzystać z bogactwa filmoteki i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.) o zwyczajach i kulinarnych tradycjach, które od lat są niezmienne w Waszych domach podczas wielkanocnego ucztowania. Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki
(imię i nazwisko autora, tytuł, strona,  na której znajduje się opis); tytuł filmu lub utwór  własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (ul. Szkolna 2, 23-100 Bychawa; e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com) bądź dostarczyć/zgłosić osobiście.

Na zgłoszenia czekamy do 10 marca 2023 r.

Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.
Wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy czytać apotem przyrządzać to o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw, napojów, deserów udowodnimy, że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i bardzo ale to bardzo przyjemne!!!!