Zawodnicy UKP Bychawa z pięcioma medalami Mistrzostw Województwa!

image_pdfimage_print

W dniach 18-19 czerwca 2021 roku na pływalni olimpijskiej odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wzięło udział 299 zawodniczek i zawodników z 34 klubów. W tym 12 osobowy skład zawodników UKP Bychawa.

Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy (12-13 lat), juniorzy (14-15 lat) oraz w kategorii open (12 lat i starsi). Nasi zawodnicy startowali w kategoriach młodzików i juniorów.
Najlepiej zaprezentowały się młodziczki 13 letnie Łucja Frączek oraz Amelia Prącik.
Łucja zdobyła tytuł Vice-Mistrzyni Województwa Lubelskiego na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym. Ponadto Łucja uplasowała się trzykrotnie na IV miejscu na dystansach 100 m stylem grzbietowym, 400 m stylem dowolnym oraz 800 m stylem dowolnym. Na 200 m stylem dowolnym uplasowała się na VI miejscu. Ponadto w klasyfikacji najlepszych młodziczek 12-13 letnich Łucja uplasowała się na VI miejscu.
Amelia również zdobyła tytuł Vice-Mistrzyni Województwa Lubelskiego na dystansie 200 m stylem motylkowym, a brązowy medal na 400 m stylem zmiennym. Na 100 m stylem motylkowym uplasowała się na V miejscu, a na 200 m stylem zmiennym zajęła VI miejsce.
Udany start podczas tych zawodów zaliczył  Alan Janik, który po raz pierwszy sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Województwa Lubelskie na dystansie 100 m stylem motylkowym. Ponadto Alan zajął V miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz VI miejsce na 200 m stylem zmiennym.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również pozostali zawodnicy:
Szymon Lipiński zajął IV miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym oraz V miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym.
Igor Szafran zajął XIII miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym.
Alicja Nowicka zajęła XII miejsce na 50 stylem dowolnym.
Adrianna Nowicka zajęła XVIII na dystansie 50 m stylem klasycznym.
Mateusz Góźdź zajął XIV miejsce  na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem klasycznym.
Marcel Nowak zajął XVI miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym.
Dawid Batko zajął XXI miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.