Zawodniczki UKP Bychawa na podium w Pucharze Koziołka!

image_pdfimage_print

22 kwietnia 2023 roku na pływalni Aqua Lublin odbyły się połączone zawody o Laur Lubelskiego Koziołka oraz o Puchar Koziołka. W pierwszej części zawodów rywalizowali młodsi zawodnicy do 13 roku życia. Dwie najbardziej utytułowane zawodniczki UKP Bychawa wystartowały w Pucharze Koziołka. Te zawody potraktowaliśmy jako dodatkowy trening i można powiedzieć, że dziewczęta wystartowały z marszu i pomimo ciężkich treningów pokazały bardzo wysoką dyspozycję.

Łucja Frączek wygrała na dystansie 50m stylem grzbietowym uzyskując czas 0:31.80 wśród zawodniczek 15- letnich płynących w 2023 roku jest to 2 wynik w Polsce!!! II miejsce zajęła na 50m stylem dowolnym uzyskując czas 0:29.16 (nowy rekord życiowy!). Za te dwa starty została II najlepszą zawodniczką w Pucharze Koziołka!

Amelia Prącik zajęła II miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym poprawiając swoją „życiówkę” o blisko sekundę uzyskując czas 1:17.90. IV miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym uzyskując czas 0:33.86.

„Forma” dziewcząt jest miłym zaskoczeniem, ponieważ dziewczęta są w mocnym treningu przygotowując się do Letnich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lublinie. Życzymy dziewczętom, jak najlepszych przygotowań do Mistrzostw, aby zaprezentowały się z jak najlepszej strony!