O profilaktycznym, zdrowym i sportowym spędzeniu lipcowej niedzieli

Park Miejski przy ul. 11 Listopada w Bychawie w niedzielę 28 lipca 2019 roku przeistoczył się w zaczarowaną krainę radości i znakomitej zabawy. Wszystko to za sprawą III Bychawskiego Festynu Rodzinnego „Profilaktycznie, zdrowo i sportowo”, którego organizacji podjęła się Gmina Bychawa wraz z Bychawskim Centrum Kultury. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Bychawy.

Tego słonecznego popołudnia zarówno na najmłodszych mieszkańców, jak i tych nieco starszych, czekały liczne atrakcje z nagrodami – gry, zabawy i konkursy. Dzieci zapoznały się m.in. z pracą strażaków, którzy zaprezentowali pojazd i sprzęty jakie na co dzień pomagają im w dbaniu o nasze bezpieczeństwo. Liczne stoiska rozlokowane wokół sceny zachęcały najmłodszych do skorzystania z oferowanych różnorodnych aktywności – malowania twarzy i włosów, czesania finezyjnych fryzur, wykonywania plastycznych arcydzieł, czy zabawy na kolorowych dmuchanych zamkach, trampolinach i zjeżdżalniach. Organizatorzy – jak przystało na dobrych gospodarzy – zadbali nie tylko o bezpłatne atrakcje, muzykę, ale także o smakołyki – watę cukrową, lody, popcorn, grillowane kiełbaski, owocowe napoje. Swoistą niedzielną wisienką na torcie była Potańcówka Bychawska z zespołem Prezydent.

Wydarzenie nie odbyło by się bez sponsorów, którym burmistrz Bychawy Janusz Urban oraz dyrektor Bychawskiego Centrum Kultury Piotr Gęba pragną serdecznie podziękować.