Danie dla Mola – będzie się działo

image_pdfimage_print

Danie dla Mola Po raz trzeci w historii, ogłaszamy finał  literacko-kulinarnego konkurs  Danie dla Mola czyli czytanie podniebieniem…

Bar u Saszy
04.09.2008 r. (czwartek) godz. 17.00

Impreza to efekt kilkumiesięcznych poszukiwań smaków w literaturze pięknej przez czytelników. Do zabawy zaproszono każdego, kto uwielbia czytać, ale też potrafi czerpać przyjemność z poszukiwania i odkrywania nowych smaków kulinarnych. Konkurs polegał na znalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej ciekawego opisu potrawy kulinarnej, przygotowywania lub celebrowania posiłków. Wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona, na której znajduje się opis) nalezało przesłać na adres redakcji lub biblioteki bądź dostarczyć osobiście.

To trzecia edycja literacko-kulinarnego konkursu Danie dla Mola. Podczas pierwszej przyrządzaliśmy staropolski bigos według receptury zawartej w IV księdze Pana Tadeusza. Drugą edycję zdominowały napoje, królową w tej kategorii została rodowa nalewka Grzesiaków z Wandzina koło Bychawy zainspirowana prozą Waldemara Łysiaka.
Kto bedzie bohaterem tego spotkania? Przekonacie sie podczas  czwartkowej imprezy.

Organizatorzy konkursu: Biblioteka Publiczna Bychawskiego Centrum Kultury,
"Bar u Saszy" nad Zalewem Podzamcze
Patronat medialny: Głos Ziemi Bychawskiej www.bychawa.pl; www.ebck.pl

Monika Głazik