I Regionalny Konkurs Recytatorski Twórczości Kajetana Koźmiana pod Honorowym Patronatem Burmistrza Bychawy

image_pdfimage_print
„Szukajcie szczęścia drugich, a znajdziecie swoje.”
K. Koźmian, Ziemiaństwo polskie, Pieśń IV
 
Pod tym hasłem, w poniedziałek 7 marca br. w Szkole Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce odbyłsię I Regionalny Konkurs Recytatorski Twórczości Kajetana Koźmiana pod Honorowym Patronatem Burmistrza Bychawy. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, wzięło w nim udział 24 recytatorów z sześciu szkół: Szkoły Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej, Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej, Szkoły Podstawowej im. Rodziny Rohlandów w Żabiej Woli, Szkoły Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce oraz Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie.
Laureaci: Bogumiła Słomianowska, Kinga Szewczyk, Martyna Rubaj, Małgorzata Krusińska, Karolina Regmunt, Oskar Mituła, Emilia Tanikowska. Wyróżnienia: Karolina Szabelska, Julia Sopoćko, Kinga Kłos, Miłosz Tylus. 
Głównym celem konkursu było popularyzowanie utworów Kajetana Koźmiana w roku 160. rocznicy śmierci poety, pamiętnikarza, publicysty, męża stanu, urodzonego w Gałęzowie, zamieszkałego i tworzącego w Piotrowicach, pochowanego na cmentarzu w Bychawce, jakże blisko związanego więc z naszym regionem.
2016-03-07 konkurs kozmian 800