Konkurs – NAPÓJ DLA MOLA

image_pdfimage_print

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Napój dla Mola

napój dla mola Napój dla mola to hasło literacko-kulinarnego konkursu, do którego może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki.

Zadanie jest proste, polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej opisu przygotowania dowolnego napoju, sposobu serwowania lub delektowania się jego smakiem. Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona, na której znajduje się opis) wysłać na adres redakcji: gzbg@wp.pl lub biblioteki: biblioteka@ebck.pl, bądź dostarczyć osobiście. Mamy nadzieję, że odnalezione w literaturze receptury zachęcą Państwa do przyrządzenia smakowitych napojów.

Na opisy czekamy do 22 marca 2008 r.

Wielki finał nastąpi tuż po świętach Wielkiej Nocy w kawiarni artystycznej Złota Lira (BCK). A wtedy wspólnie ze zwycięzcami konkursu przywołamy literackie receptury i spróbujemy je ożywić. Delektując się smakiem przyrządzonych napojów, udowodnimy, że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i przyjemne.

Napój dla Mola to druga edycja konkursu literackiego, który ma szansę na stałe zagościć na kulturalnej i kulinarnej mapie Bychawy, a może nawet Lubelszczyzny. Podczas pierwszej, pt. Danie dla Mola przyrządzaliśmy staropolski bigos według receptury zawartej w IV księdze Pana Tadeusza. To właśnie uczestnicy tamtego finału, który odbył się w wakacyjne popołudnie w Barze u Saszy, podsunęli pomysł na napoje jako temat kolejnej edycji konkursu.

Zachęcamy wszystkich
do buszowania” w domowych
i bibliotecznych księgozbiorach
w poszukiwaniu napoju dla mola…

 

Organizatorzy konkursu:
Biblioteka Publiczna
Kawiarnia artystyczna „Złota Lira” (Bychawskie Centrum Kultury)

 

Patronat medialny:
„Głos Ziemi Bychawskiej”
www.ebck.pl
www.bychawa.pl