Srebrna odznaka za zasługi dla sportu dla pana Józefa Rachwała, wieloletniego trenera i menadżera Klubu „Granit”

image_pdfimage_print
2015-11-19 wreczenie medalu

Wczoraj (19.11.) podczas XV sesji Rady Miejskiej w Bychawie – Józef Rachwał otrzymał srebrną Odznakę za Zasługi dla Sportu przyznaną przez Ministra Sportu. Odznakę wręczyli burmistrz Bychawy Janusz Urban oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bychawie Grzegorz Szacoń. Na wspólnym zdjęciu z zastępcą burmistrza Magdaleną Kostrubą oraz radnym Bogdanem Tylusem (prezesem BLKS „Granit” w latach 2007-2011).

To odznaka, na którą pan Rachwał w pełni zasłużył.
Pan Józef Rachwał to wielka postać w dziedzinie sportu. Przez 47 lat animował i rozwijał sport w Bychawie, w szczególności wiodącą u nas dyscyplinę – piłkę nożną. Jego osoba związana jest z klubem sportowym BLKS „Granit” Bychawa od jego powstania aż do chwili obecnej. Od 1965 był zawodnikiem drużyny piłkarskiej LZS „Czarni”, potem BLKS „Granit”. W roku 1976 rozpoczął pracę jako trener tej drużyny. Przez wiele lat sprawował w Klubie funkcję menadżera drużyny, sekretarza i skarbnika. Odpowiadał za sprawy kadrowe Klubu oraz kontakty z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej. Dbał i nadzorował nad obsługą techniczną stadionu sportowego, wkładając swój wysiłek i pracę w jego zabezpieczenie i utrzymanie. To pod jego trenerską wodzą, „Granit” świętował pierwszy w historii awans w rozgrywkach ligowych.
Za swoje zasługi sportowe i wkład włożony w edukację sportową, w roku 2006 p. Józefa Rachwał został wyróżniony naszą bychawską nagrodą za upowszechnianie kultury w dziedzinie sportu. W roku 2013 za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz Gminy Bychawa w zakresie kultury fizycznej i sportu otrzymał wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Bychawa”.
Odznaka „Za Zasługi dla Sportu” to trzystopniowa (brązowa, srebrna lub złota) odznaka przyznawana przez Ministra Sportu, ustanowiona rozporządzeniem Ministra Sportu z dnia 6 czerwca 2007 r. w sprawie nagradzania za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej.

Panu Józefowi Rachwałowi składamy serdeczne gratulacje!