Nasi przyjaciele z Francji są teraz z nami!

image_pdfimage_print

Wczoraj, 20 lipca,  przywitaliśmy w Bychawie gości z Francji.
Grupa 37 mieszkańców La Chapelle sur Erdre, jest w naszym kraju już od 14 lipca. Przez kilka dni razem z mieszkańcami Bychawy zdobywała  górskie szczyty w Tatrzańskim i Pienińskim Parku Narodowym. Wczoraj dotarła do Bychawy.
Od dzisiaj Francuzi będą poznawać nasze okolice. Dzisiejszy dzień został poświęcony na zwiedzanie Bychawy (Izba Regionalna, dolina Kosarzewki, rezerwat Podzamcze, zalew, ruiny zamku). Goście wezmą również udział w dwóch konferencjach poświęconych ochronie dziedzictwa przyrodniczego w naszej gminie oraz stylu spędzania wolnego czasu przez jej mieszkańców.
Przez następne trzy dni nasi goście będą poznawać Lubelszczyznę i Roztocze. Jutro pojadą do Szczebrzeszyna i Guciowa, pospacerują szlakiem „Szumy nad Tanwią”, popłyną kajakami Wieprzem. W czwartek wyjadą do Florianki, Zwierzyńca i  Zamościa , w piątek będą zwiedzać Lublin (Muzeum na Majdanku, Stare Miasto), Wojciechów i Kazimierz nad Wisłą. Cały wizyta Francuzów w Polsce przebiega pod hasłem poznania polskiego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Naszych przyjaciół  pożegnamy w sobotę rano, kiedy odjadą zwiedzać Kraków. Krakowem zakończy się ich dwutygodniowa podróż po Polsce.
Lipcowa wizyta  mieszkańców La Chapelle w Bychawie jest kolejnym spotkaniem wieloletnich partnerów i przyjaciół. Głównym celem obecnej wymiany jest rozwijanie dalszej współpracy i umacnianie przyjaźni, ale i wymiana doświadczeń w dziedzinie ochrony środowiska, dziedzictwa przyrody, wpływu aktywnego stylu życia  i sportu na zdrowie.
Pobyt Francuzów w Bychawie, sfinansowany z  budżetu Gminy Bychawa, został zorganizowany w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi przez zarząd Bychawskiego Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej. Gości z Francji w swoich rodzinach przyjęli mieszkańcy Bychawy i gminy.