W Bychawie trwają półkolonie pod patronatem posła H. Smolarza

image_pdfimage_print
W dniu wczorajszym, tj. 12 sierpnia, grupa 40 dzieci z terenu gminy Bychawa, rozpoczęła swój letni wypoczynek w ramach akcji półkolonii. To akcja zorganizowana po raz pierwszy przez Gminę Bychawa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Gminy Niemce.
Organizacja półkolonii była możliwa dzięki zaangażowaniu posła na Sejm RP p. Henryka Smolarza, który pośredniczył w nawiązaniu współpracy między naszą gminą a głównym organizatorem – Stowarzyszeniem. Był również obecny na uroczystym otwarciu półkolonii przez władze naszej gminy w Bychawskim Centrum Kultury.
Półkolonie potrwają do 25 sierpnia. Dzieci będą mieć zapewnione wyżywienie (śniadania i obiady), opiekę doświadczonej kadry pedagogicznej, bogaty program różnorodnych zajęć – gry, zabawy, zajęcia sportowe, artystyczne, na basenie, wycieczki krajoznawcze: do Janowca (w tym zaplanowano rejs statkiem po Wiśle), na baseny – Słoneczny Wrotków oraz do Magicznych Ogrodów. Na zakończenie zostanie zorganizowany festyn rodzinny.
To bardzo atrakcyjna oferta dla dzieci i ich rodziców, również dlatego, że półkolonie zostały dofinansowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Rodzice ubezpieczeni w KRUS zapłacili za udział dziecka jedynie 100 zł.
Kierownikiem półkolonii jest p. Bogumiła Rosołowska, zaś opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele z bychawskich szkół.

2015-08-12 otwarcie kolonii 2
 
2015-08-12 otwarcie kolonii
2015-08-12 otwarcie kolonii 4
2015-08-12 otwarcie kolonii 3