Zaproszenie do „Złotej Liry” na promocję książki „Trzy wcielenia Wiktora Jahody” – Jadwigi Grzesiak 30 września 2022

image_pdfimage_print

Z przyjemnością informujemy, że mieszkanka Bychawy wydała koleją książkę! „Trzy wcielenia Wiktora Jahody” – Jadwiga Grzesiak

PREMIERA KSIĄŻKI (ogólnopolska)

JADWIGA GRZESIAK

„Trzy wcielenia Wiktora Jahody”

Wydawnictwo Novae Res

Trzecia część cyklu „Pensjonat Pod Malinką” 

W księgarniach od 26 września 2022 r.

Do lektury zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

W jaką rolę się wcielisz?

Granica między dobrem a złem zawsze jest tylko umowna… To od Ciebie zależy, w jaką rolę się wcielisz. Poznaj historię, która odkrywa prawdziwe ludzkie oblicza i przeżyj Trzy wcielenia Wiktora Jahody!

Jadwiga Grzesiak

Proza Jadwigi Grzesiak jest dojrzałym wglądem w międzyludzkie relacje, choć jest w niej równocześnie sporo dziewczęcej zalotności. Wplecione w książkę głębokie przemyślenia w sposób harmonijny współgrają z lekkim stylem oraz interesującą, niesztampową fabułą. Szczerze i gorąco polecam.

Monika A. Oleksa – pisarka

Recenzja książki „Trzy wcielenia Wiktora Jahody” Jadwigi Grzesiak

26 września 2022 r. odbędzie się ogólnopolska premiera książki „Trzy wcielenia Wiktora Jahody” Jadwigi Grzesiak, wydanej przez wydawnictwo Novae Res z Gdyni. Dzięki uprzejmości Autorki i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie mogłam przeczytać ją przedpremierowo.

Wędrując z głównym bohaterem przez jego historię cofnęłam się o dobrych parę lat i znalazłam w naszej Bychawie. Razem z nim mogłam: snuć przemyślenia na ławce w parku za kościołem, odwiedzić stary szpital w Bychawie , zjeść naleśniki w Lublinie czy odwiedzić hotel Europa. Brzmi dobrze ? -ale nie jest tak kolorowo. Trzy wcielenia Wiktora …tylko trzy czy aż trzy? A ile Ty ich masz, Drogi Czytelniku?

Jak człowiek może się zmienić i zachowywać pod wpływem różnych przeżyć? Jak przeciwności losu nas zmieniają? Czy jeśli ktoś wyciągnie do nas rękę zawsze wychodzi to na dobre? Jakie są tego konsekwencje? – te i inne pytania towarzyszyły mi podczas lektury powieści.

O czym jest ta książka? – o wielkiej miłości, poświęceniu, stracie, egoizmie, zagubieniu, szukaniu siebie, przebaczaniu …po prostu o życiu. Wiktor pogubił się we własnych myślach i poczynaniach. Jako młody chłopak przeżył straszną tragedię i stracił wielką miłość a razem z nią sens i cel życia. Ktoś mu pomaga, Wiktor przenosi się w rodzinne strony. Przeszłość jednak go nie opuszcza, bohater próbuje odebrać sobie życie. Wtedy na jego drodze znowu pojawia się osoba, która podaje mu pomocną dłoń. Jahoda zaczyna nowe życie, w jego głowie zapala się iskierka nadziei, że tym razem wszystko się powiedzie. Bohater spłacając dług wdzięczności podejmuje ważne decyzje. Gdy wszystko wydaje się idealne w jego życiu pojawia się kobieta, która potrzebuje pomocy. Ale czy ta pomoc okaże się dla niego dobrym wyjściem czy przekleństwem? To książka, która wpływa na czytelnika. Nie raz będziecie wściekli na Wiktora, będziecie myśleli, że postąpilibyście inaczej. Ale czy na pewno?

Tak łatwo nam oceniać innych, gdy tak naprawdę nie wiemy co ktoś inny przeżywa w danej sytuacji. Ile przeciwności losu każdy z nas jest w stanie udźwignąć? A ile unieść Jahoda? Tego dowiecie się z książki, którą bardzo Wam polecam.

Jednocześnie w imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie zapraszam na bychawską promocję książki bychawianki Jadwigi Grzesiak „Trzy wcielenia Wiktora Jahody”, która będzie miała miejsce 30 września 2022 r. o godz. 17.00 w Kawiarni Artystycznej „Złota Lira”.

Marzena Sak