Zaproszenie do uczestnictwa w „Akcji honorowego oddawania krwi” organizowanej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, dnia 29 czerwca 2021 roku.

image_pdfimage_print

Szanowni Państwo,

odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, zapraszam wszystkich pracowników administracji publicznej, służb, inspekcji i straży do aktywnego włączenia się w akcję honorowego oddawania krwi w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Wszyscy, którzy z dobroci serca ofiarują własną krew, aby nieść pomoc i ratunek potrzebującym, oddając cząstkę siebie drugiemu człowiekowi, dokonują wyjątkowego aktu bezinteresownej miłości. Pragnę zaznaczyć, że to właśnie dzięki Honorowym Dawcom Krwi możemy każdego dnia ratować zdrowie i życie wielu ludzi. Postawa oparta na ofiarności i szlachetności wzbudza największe uznanie i podziw, umacniając wiarę w ludzką solidarność. Obecna sytuacja, związana z trwającą w dalszym ciągu epidemią COVID-19 w sposób szczególny podkreśla znaczenie idei krwiodawstwa.

Pamiętajmy, że krew jest darem bezcennym, nie ma dla niej substytutu i właśnie za ten dar ofiarowany przez Państwa jestem ogromnie wdzięczny. Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Niech te słowa św. Jana Pawła II umocnią Państwa wiarę w to piękne dzieło, które macie szansę współtworzyć.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w akcji, informuję, że zbiórka krwi zostanie przeprowadzona dnia 29 czerwca 2021 roku w godzinach 9.00-13.00 w Sali Kolumnowej, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Ze względów organizacyjnych proszę o potwierdzenie ilości chętnych do dnia 25 czerwca 2021 roku na adres: pjakobczyk@lublin.uw.gov.pl lub pod numer telefonu : 81 74 24 288.