Zaraszowski Festyn Militarny

P7230355e1

W niedzielę 23 lipca 2017 r. w Alei Kasztanowej w Zaraszowie odbył się Zaraszowski Festyn Militarny połączony z Turniejem Żołnierskim dla dzieci i młodzieży.

 

P7230870e2

P7230835e3

W rywalizacji wzięły udział 84 osoby, a wszystkich uczestników było tak wielu, że nie próbowaliśmy zliczyć. Wśród stanowisk szczególnym zainteresowaniem cieszyła się „szarża małego ułana” i „poszukiwanie min”. Warto dodać, że inne stanowiska również były oblegane. Dzieci bawiły się także w miasteczku namiotowym przebierając się w stroje żołnierzy i używając różnych rekwizytów.

O 15-tej w godzinie Miłosierdzia pomodliliśmy się pod krzyżem za poległych i pomordowanych Obrońców Ojczyzny.

Podczas festynu przeprowadzono spotkanie z ratownikiem medycznym, który przypomniał zasady pierwszej pomocy. Swoją służbę oraz radiowóz zaprezentowała również Policja – w tym nasz policjant dzielnicowy. Wydarzenie uświetnił fantastyczny występ pięknego zespołu Słowianki z Bychawki, a gdy po rozdaniu nagród dzieciom i przelotnym deszczu wielu uczestników wróciło do domów „drugie życie” festynowi nadali: panowie Marcin Mączka i Piotr Prajsner.

Zaraszowski Festyn Militarny zorganizowany został przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Zaraszów i Okolic, Ochotniczą Straż Pożarną w Zaraszowie, radną Rady Miejskiej w Bychawie Annę Pawlas, sołtysów Zaraszowa, Kolonii Zaraszów i Urszulina – Joannę Baran, Andrzeja Poniewozika i Stanisława Ziarkowskiego oraz administratora i moderatora strony zaraszow.pl Jerzego Jelcowa oraz ks. Krzysztofa Łaszcza. W przygotowania zaangażowało się także wielu ludzi dobrej woli z Zaraszowa, Kolonii Zaraszów i Urszulina.

Organizatorom serdecznie dziękujemy i gratulujemy kolejnego sukcesu!

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dorosłym i dzieciom za wspólną zabawę i… planujemy następne festyny.

Krzysztof Łaszcz

autor fotografii: Jerzy Jelcow