Czasem najlepszym prezentem są… słowa – wizyta Michała Wiśniewskiego w Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej

image_pdfimage_print

Dom Dziecka w Woli Gałęzowskiej jest jedną z trzech placówek opiekuńczo–wychowawczych, współpracujących ze sobą i podlegających Centrum Administracyjnemu Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej. W w/w domach dziecka w chwili obecnej przebywa 45 wychowanków w wieku od 3. do 22. roku życia. Od kilku lat mamy pełen stan wychowanków. Wspieramy w miarę naszych możliwości wszechstronny rozwój naszych podopiecznych na poziomie intelektualnym, emocjonalnym i społecznym.

W  tym roku postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego. W ramach Akcji Wiśnia Dzieciom zaprosiliśmy w odwiedziny lidera zespołu Ich Troje – Pana Michała Wiśniewskiego!

W okresie przedświątecznym, 16 grudnia 2023 roku, piosenkarz – ku naszej wielkiej radości – przyjechał  w towarzystwie swoich dzieci – Xawiera i Fabienn. Ależ to była radość! Przywiózł prezenty: ubrania, zabawki oraz słodycze. Dary były naprawdę wspaniałe, ale dzieci najbardziej doceniły czas, który im poświęcił. 

Opowiadał o swoim trudnym dzieciństwie, że sam był wychowankiem w domu dziecka. Michał Wiśniewski nie tylko opowiadał o swoim życiu, ale podkreślił, żeby nigdy nie czuli się gorsi. Przestrzegł, żeby zawsze stawiali siebie na pierwszym miejscu i nie myśleli o tym, że do niczego w życiu nie dojdą.

Zaprosiliśmy Michała Wiśniewskiego do naszych dzieci, ponieważ chcemy im pokazywać, że w życiu można osiągnąć wiele – mimo wielu przeciwności losu i to wszystko zależy jedynie od nich samych. To, że mają trudne dzieciństwo, wcale nie przekreśla ich przyszłości. Dzieci zauważyły i były zaskoczone osobowością piosenkarza – tym, że zachowywał się nie jak gwiazda, tylko naturalnie; jak człowiek, który miał w dzieciństwie takie same problemy jak oni. 

Była to owocna lekcja wychowawcza dla naszych podopiecznych. Czasem najlepszym prezentem są… słowa. Dobre słowa, które zmuszają do działania, dodają odwagi i sprawiają, że inni dostrzegają więcej. Proste słowa, które dodają skrzydeł. I tak było!


Wychowawca

Ewelina Janik