Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Bełżycach znalazła się w gronie finalistów konkursu RegioStars Awards 2016

image_pdfimage_print

W tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu, wśród 23 finalistów z 14 państw UE, są 4 projekty z Polski, w tym projekt realizowany przez Celowy Związek Gmin „PROEKOB” z siedzibą w Bełżycach, którego członkiem jest Gmina Bychawa.

Komisja Europejska wyróżnia co roku oryginalne i innowacyjne projekty, które mogą się stać inspiracją dla innych regionów. Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach. Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Bełżycach dla potrzeb Celowego Związku Gmin „PROEKOB” została doceniona w kategorii Zrównoważony rozwój: gospodarka cyrkularna.

2016-11-22 Regiostars dla Proekob

Oprócz tego do finału weszły trzy inne projekty z Polski: Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku (w kategorii CityStar: innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju miejskiego), Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie (w kategorii Rozwój sprzyjający włączeniu społecznemu) oraz Inteligentny system transportu „ITS Wrocław” realizowany przez miasto Wrocław (w kategorii CityStar: innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju miejskiego).