Deser i napój dla Mola na antenie Radia Lublin

Drukuj artykuł

Przeżyjmy to jeszcze raz! Tym razem na antenie Radia Lublin powrócimy do wyśmienitej bychawskiej imprezy „Danie dla Mola”. Będą to reporterskie nagrania Magdaleny Lipiec, z finału literacko-kulinarnego konkursu „Napój i deser dla mola", który odbył się u nas w Bychawie, 28 kwietnia, w kawiarni „Złota Lira”.

Ideą konkursu jest, że wybrane przez czytelników literackie opisy potraw przyrządzane są na oczach zgromadzonej publiczności, według opisanej w literaturze pięknej receptury i degustowane.

Poprzednio nagradzano i wspólnie gotowano między innymi bigos według „Pana Tadeusza” oraz leczo węgierskie opisane w „Kamiennych tablicach” W. Żukrowskiego. Podczas edycji „Napój dla Mola” serwowano między innymi znakomitą nalewkę z „Ceny” Waldemara Łysiaka.

Laureatką czwartej edycji literacko-kulinarnego konkursu – "Deser i napój dla mola"  została Marta Wołoszyn. Czytelniczka zgłosiła opis babki śmietankowej z powieści "Tędy i owędy" Melchiora Wańkowicza.
O tym, jak wypiekano tę babkę będą mogli Państwo wysłuchać na antenie Radia Lublin w poniedziałek, 11 maja, w godz. 8-10. Na antenie zabawa dla słuchaczy: jaki literacki opis najbardziej Państwu smakuje?!
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z tej imprezy w zakładce fotoreportaże.