Deser i napój dla Mola na antenie Radia Lublin

image_pdfimage_print

Przeżyjmy to jeszcze raz! Tym razem na antenie Radia Lublin powrócimy do wyśmienitej bychawskiej imprezy „Danie dla Mola”. Będą to reporterskie nagrania Magdaleny Lipiec, z finału literacko-kulinarnego konkursu „Napój i deser dla mola", który odbył się u nas w Bychawie, 28 kwietnia, w kawiarni „Złota Lira”.

Ideą konkursu jest, że wybrane przez czytelników literackie opisy potraw przyrządzane są na oczach zgromadzonej publiczności, według opisanej w literaturze pięknej receptury i degustowane.

Poprzednio nagradzano i wspólnie gotowano między innymi bigos według „Pana Tadeusza” oraz leczo węgierskie opisane w „Kamiennych tablicach” W. Żukrowskiego. Podczas edycji „Napój dla Mola” serwowano między innymi znakomitą nalewkę z „Ceny” Waldemara Łysiaka.

Laureatką czwartej edycji literacko-kulinarnego konkursu – "Deser i napój dla mola"  została Marta Wołoszyn. Czytelniczka zgłosiła opis babki śmietankowej z powieści "Tędy i owędy" Melchiora Wańkowicza.
O tym, jak wypiekano tę babkę będą mogli Państwo wysłuchać na antenie Radia Lublin w poniedziałek, 11 maja, w godz. 8-10. Na antenie zabawa dla słuchaczy: jaki literacki opis najbardziej Państwu smakuje?!
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z tej imprezy w zakładce fotoreportaże.