Ostatnia sesja sołtysów w kadencji 2018-2023!

image_pdfimage_print

20 lutego w Sali Widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury odbyła się ostatnia sesja sołtysów w kadencji 2018-2023. Uczestnicy mieli okazję do omówienia ważnych dla sołectw spraw, podsumowania dotychczasowych działań oraz planowania przyszłości.

Sesja rozpoczęła się od omówienia realizacji zadań z zakresu gospodarki komunalnej w Gminie Bychawa. Głos zabrał Prezes Bychawskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Paweł Pikula, który opowiedział o ostatnich działaniach spółki. Inwestycja w modernizację infrastruktury wodociągowej oraz zakup pojazdów usprawniających działanie Bychawskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego to tylko niektóre z działań przedstawionych podczas prezentacji. Zebrani sołtysi mieli również okazję obejrzeć prezentację dotyczącą recyklingu i segregacji odpadów na terenie Gminy Bychawa.

Burmistrz Bychawy Janusz Urban opowiedział zebranym o bieżącym funkcjonowaniu samorządu. Zwrócił uwagę na osiągnięcia ostatniego roku i wyzwania, które przed nami, a także zapowiedział coroczne zebrania sołeckie, które odbędą się już w marcu. Dokładne terminy wkrótce pojawią się na naszej stronie internetowej!

Zebrani mieli również okazję wskazać osobę, która będzie reprezentować sołtysów w następnej kadencji Gminnej Rady Seniorów w Bychawie. Maria Kostruba została wybrana jednogłośnie! Oprócz tego, sołtysi wybrali spośród siebie osobę, która zostanie nominowana do plebiscytu organizowanego w ramach obchodów XXV-lecia odrodzenia Samorządu Powiatowego w kategorii Sołtys Roku. Większością głosów wygrała Maria Kostruba.

Z uwagi na fakt, iż była to ostatnia sesja sołtysów w kadencji 2018-2023, Burmistrz Bychawy – w ramach podziękowań za ogromny wkład w funkcjonowanie naszej małej ojczyzny – wręczył sołtysom personalizowane upominki.


Z ogromną wdzięcznością i szacunkiem serdecznie dziękujemy za działania na rzecz Gminy Bychawa!

– Stanisław Szewczyk
– Aneta Zielińska
– Adriusz Samborski
– Jerzy Piskorek
– Ewa Sprawka
– Andrzej Okal
– Urszula Daśko
– Bogumiła Foc
– Regina Buczek
– Alicja Florek
– Mirosław Malec
– Marek Jackowski
– Danuta Ciechońska
– Jerzy Popławski
– Jerzy Paruzel
– Adrian Kałkus
– Maria Kostruba
– Ewa Rębecka
– Danuta Lipiec
– Patryk Kubik
– Stanisław Klimek
– Czesław Górniak
– Tomasz Dziadosz
– Joanna Gołąb
– Wojciech Parcheta
– Małgorzata Pawełczak
– Marta Marczak
– Stanisław Ziarkowski
– Ewa Nieściór
– Mariusz Mazurkiewicz
– Sylwia Piędzia
– Stanisław Gajur
– Jan Florek
– Mirosława Kaźmierak
– Teresa Michalewska
– Joanna Baran
– Andrzej Poniewozik
– Piotr Cajzer


opracowanie tekstu: Aleksander Kornacki / fotografie: Aleksander Kornacki / Karolina Raganowicz