Pierwsze medale zawodników UKP Bychawa w 2024 roku!

image_pdfimage_print

17 marca sześcioosobowym składem udaliśmy się do Garwolina na XXII Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. W tym roku zawody były mocno obsadzone, ponieważ wystartowało 564 zawodników i zawodniczek z 37 klubów.

Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, zajmując następujące miejsca:

Amelia Prącik III miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz IV miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (kategoria 16-lat i starsi),

Julia Flis zajęła VI miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz VIII miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (kategoria 15-lat),

– nasza najmłodsza zawodniczka, 10-letnia Matylda Hanaj, zajęła VI miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym,

Aleksandra Zasada zajęła XXI miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym wśród zawodniczek 13-letnich,

Piotr Lipiński zajął VIII miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz X miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym wśród zawodników 11-letnich,

Erwin Rechul zajął XXI miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Po przerwie związanej z remontem pływalni w Bychawie, zawodnicy wznowili treningi 22 stycznia i był to pierwszy sprawdzian po otwarciu pływalni. Zawodnicy, pomimo półtorarocznej przerwy, pokazali się z bardzo dobrej strony.

Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!