Projekt „Na Własne Konto” – skierowany do gimnazjalistów

image_pdfimage_print

2013-12-11 logo na wlasne konto 200Z inicjatywy Burmistrza Bychawy oraz Dyrektora Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie uczniowie Gimnazjum będą mieli już wkrótce niepowtarzalną okazję zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę jak stać się pomysłowym i efektywnym przedsiębiorcą. Stało się to dzięki przystąpieniu Gminy Bychawa do programu

 

„Na Własne Konto”. Jest to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Program realizowany jest również we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000″ im. M. Rataja.

 

Celem programu „Na Własne Konto” jest poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów, kształtowanie podstaw przedsiębiorczości, przekazanie umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej,  zmniejszenie dysproporcji w zakresie znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą miejską, a młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich.

W ramach Programu uczniowie naszego gimnazjum będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii prowadzonych w okresie  ferii zimowych. Zajęcia z20-osobową grupą uczniów poprowadzi Pan Zbigniew Milanowski – nauczyciel naszego  Gimnazjum we współpracy ze studentem trzeciego roku kierunku ekonomii. Uczestnicy programu poprzez zabawę i gry edukacyjne poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.

 

Podczas II semestru uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową – młodzieżową gazetkę ekonomiczną skierowaną do społeczności lokalnej oraz mini biznes plan jej wydania.

 

Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu do Warszawy, gdzie będą rywalizować o roczne stypendia edukacyjne. 

2013-12-11 logo FNRRW2013-12-11 logo NBP

2013-12-11 logo EFRWP