Trwa powrót Waldemara Kota jego łodzią z Francji do Polski – zachęcamy do obserwowania tej niecodziennej przygody

image_pdfimage_print

Zachęcamy do obserwowania na profilu Facebook „Tybyś zwiedził Europę”, na której niemal codziennie pojawiają się zdjęcia i nagrania z trasy jaką pokonuje nasz kapitan z załogantem drogą wodną śródlądową czyli rzekami i kanałami.

Oficjalne zwodowanie łodzi TyByś odbyło się 13 maja 2022 roku w La Chapelle-sur-Erdre we Francji w obecności naszych przyjaciół z partnerskiego miasta oraz oficjalnej delegacji z Bychawy Janusza Urbana – burmistrza Bychawy oraz Justyny Pawlik – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie.

18 maja 2022 roku – łódź opuściła przytulną przystań w La Chapelle-sur-Erdre i zmierza w kierunku Polski.

Dlaczego z Francji i dlaczego łodzią?

W 2021 roku świętowaliśmy 25 lat współpracy pomiędzy partnerskimi miastami Bychawą i La Chapelle-sur-Erdre. Zwieńczeniem tych uroczystości był rejs naszego mieszkańca Waldemara Kota do partnerskiego miasta we Francji we własnoręcznie wybudowanej łodzi. Rejs trwał od 12 lipca do 27 sierpnia 2021 roku.

Łódź przezimowała, ale wymagała drobnych poprawek przed drogą powrotną. Dzięki pomocy francuskich kolegów żeglarzy Waldemar Kot dokonał niezbędnych napraw przed zwodowaniem.

Gmina Bychawa promowała to wydarzenie między innymi banerem umieszczonym na burcie łodzi Gmina Bychawa, La Chapelle-sur-Erdre „Żeglujemy po falach 25 lat współpracy” oraz drobnymi okolicznościowymi podarunkami dla strony francuskiej.

Kilka zdjęć z fanpejdża tego wydarzenia.