Turystyka kulinarna, jako instrument wpływający na rozwój lokalny

image_pdfimage_print

Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina” w bieżącym roku planuje realizację projektu polegającego na utworzeniu na terenie powiatów: lubelskiego, biłgorajskiego oraz kraśnickiego Szlaku Kulinarnego.

Projekt ten realizowany będzie w partnerstwie z LGD „Ziemia Biłgorajska” oraz LGD Ziemi Kraśnickiej.

Projekt będzie miał na celu wprowadzenie na terenie powiatu lubelskiego, biłgorajskiego i kraśnickiego nowej formy turystyki – turystyki kulinarnej, jako instrumentu wpływającego na rozwój lokalny w oparciu o branże związane z produkcją, przetwórstwem oraz wprowadzaniem na rynek wysokiej jakości produktów żywnościowych charakterystycznych dla regionu.

Projekt zakłada udział podmiotów działających w branżach: gastronomicznej, hotelarskiej oraz kwater agroturystycznych, punktów handlowych, producentów i wytwórców produktów tradycyjnych i lokalnych.

Uprzejmie zapraszamy osoby prowadzące działalność na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina” w wyżej wymienionych branżach, do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjno – konsultacyjnym, które odbędzie się w dniu 18 maja 2017 r. o godz. 13.00 w biurze LGD „Kraina wokół Lublina”,
Lublin, ul. Narutowicza 37/5.

W programie spotkania:
1) Prezentacja założeń oraz możliwości uczestnictwa w „Szlaku kulinarnym”;
2) Konsultacje i dyskusja na temat zadań proponowanych do realizacji w ramach projektu;
3) Prawne aspekty dotyczące wprowadzenia na rynek żywności tradycyjnej, lokalnej i regionalnej;
4) Możliwości zastosowania platformy produktu lokalnego w promocji i sprzedaży w kontekście sieciowej współpracy partnerskich podmiotów.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 16 maja (tel. 81 532 30 65 lub e-mail:  biuro@krainawokollublina.pl)

 

źródło: http://www.krainawokollublina.pl/index.php/aktualnosci/647-nowy-projekt-lgd-spotkanie-informacyjno-konsultacyjne