Zapraszamy do udziału w IV edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Kajetana Koźmiana!

image_pdfimage_print

W bieżącym roku szkolnym pragniemy zorganizować czwartą edycję Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Kajetana Koźmiana. Konkurs adresowany jest do uczniów klas starszych szkół podstawowych (V–VIII) i szkół średnich.

Głównym organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Kajetana Koźmiana w Bychawce, a Honorowym Patronatem – Burmistrz Bychawy.

Organizując konkurs, pragniemy popularyzować utwory autorów naszego Patrona szkoły oraz pisarzy i poetów, którzy tworzyli w okresie działalności literackiej Kajetana Koźmiana. Pragniemy również przybliżyć sylwetkę pisarza tak blisko związanego z naszym regionem, opisującego nasz piękny krajobraz, codzienne życie i pracę ludzi wsi, często również piszącego o sprawach ważnych dla Polski i dla Polaków, podejmującego tematy trudne i kontrowersyjne.

Dziękujemy dyrektorom szkół za wspieranie wysiłków nauczycieli i uczniów oraz za stwarzanie atmosfery sprzyjającej tym, którzy wychowują młodzież przez sztukę pięknego mówienia poezji i prozy.

Wszelkie informacje zostały przekazane szkołom drogą elektroniczną.

Karty zgłoszeń będą przyjmowane przez organizatorów do 22 kwietnia br.

W sprawach organizacyjnych można kontaktować się z organizatorami (z p. Anną Bartnik) pod numerem telefonu: (81) 56 60 401.

Zapraszamy do udziału w konkursie!


Życzymy sukcesów i satysfakcji!
Organizatorzy