Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty oraz Uczniowie!

image_pdfimage_print

14 października jest datą dla Was szczególną – w dniu tym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to data upamiętniająca moment powołania Komisji Edukacji Narodowej – 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powołano pierwszą w Polsce, a tak naprawdę w całej Europie, władzę oświatową o kształcie współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

Niestety w tym roku, z powodu trwającej epidemii, nie będzie nam dane uczestniczenie w tradycyjnym spotkaniu będącym formą podziękowań wszystkim tym, którzy dokładają wszelkich starań, by kształcić i wychowywać kolejne pokolenia Polaków.

Bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze – dlatego tym razem za pośrednictwem strony internetowej Gminy Bychawa pragnę złożyć Wam wszystkim serdeczne podziękowania za całoroczną pracę – tego roku będącą szczególnie trudną.

Nauczycielom życzę dużo radości i sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów. Niech los Wam sprzyja w tej niełatwej pracy. Niech każdy dzień będzie wypełniony radością, spokojem oraz wdzięcznością uczniów i rodziców.

Pracownikom oświaty życzę cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Uczniom – jak najlepszych osiągnięć w nauce oraz by na swojej drodze spotykali tylko i wyłącznie uśmiechniętych i pełnych zaangażowania nauczycieli.

Z wyrazami szacunku,

burmistrz Bychawy Janusz Urban