Trwa Powszechny Spis Rolny 2020

image_pdfimage_print

Przypominamy użytkownikom gospodarstw rolnych, że od 1 września do 30 listopada realizowany jest Powszechny Spis Rolny 2020.

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych  z prawdą odpowiedzi. Zbierane są dane m.in. o powierzchni gruntów, liczbie zwierząt gospodarskich, rodzajach upraw rolnych i ogrodniczych, a także liczbie ciągników, maszyn rolniczych i budynków gospodarskich związanych z prowadzoną produkcją rolniczą. Szczegółowe informacje na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020 znajdują się na stronie: spisrolny.gov.pl

Spisu rolnego można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS: spisrolny.gov.pl,
  • w przypadku braku dostępu do Internetu – telefonicznie, kontaktując się z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 wew. 1, należy wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.

Rolnikom, którzy nie posiadają komputera czy dostępu do Internetu, Gminne Biuro Spisowe w Bychawie zapewnia dostęp do pomieszczenia wyposażonego w sprzęt komputerowy

w Urzędzie Miejskim w Bychawie przy ul. Partyzantów 1 w Bychawie. Aby skorzystać

z tej możliwości, należy wcześniej umówić wizytę pod nr tel. 81 5660 087, 81 5660 004 wew. 44, 19, 21. Zapewniamy obsługę techniczną przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią.

Z osobami objętymi spisem, które nie spisały się samodzielnie będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi (osobiście  lub telefonicznie). W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można potwierdzić: na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99.

Gminny Komisarz Spisowy