Więcej Pań skorzysta z bezpłatnej mammografii! Mobilna pracownia mammograficzna w Bychawie

image_pdfimage_print

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w Bychawie 14 grudnia w godzinach od 8.20 do 11.00 przy Szpitalu Powiatowym (ul. Piłsudskiego 28)!

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3).

W badaniu mogą wziąć udział Panie od 45. do 74. roku życia, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

– nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24. miesięcy,

– lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.


Szczególnie zapraszamy nowe roczniki Pań urodzonych w latach 1974-1978, które nie mogły dotychczas korzystać z badań oraz Panie urodzone w latach 1949-1953, które mogą powrócić do programu.


Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie znajdziecie Państwo na stronie LUX MED.


Od 1 listopada 2023 roku więcej Polek będzie miało możliwość skorzystania z mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Przedział wiekowy Pań uprawnionych do badania w programie został poszerzony o 10 lat. Panie mogą nadal wykonać bezpłatną mammografię w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.


Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie!


grafika: Karolina Raganowicz