Zawodniczki UKP Bychawa w ścisłej czołówce na Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu!

image_pdfimage_print

Z dumą informujemy, że zawodniczki UKP Bychawa zdobyły prestiżowe miejsca w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Juniorów!

W dniach 6-9 lipca 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tych zawodach wystartowało 498 zawodników i zawodniczek ze 169 klubów z całej Polski, w tym nasza zawodniczka – Julia Flis.

Tydzień później, w dniach 13-16 lipca 2023 r., w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, w których wystartowało 465 zawodników i zawodniczek ze 161 klubów z całej Polski. Podczas tych mistrzostw reprezentowały nas Amelia Prącik oraz Łucja Frączek. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich nasze Juniorki zaprezentowały się wspaniale!

Łucja Frączek była dwukrotnie dekorowana, zdobywając dwa dyplomy Mistrzostw Polski! Zajęła:

  • 7. miejsce w Polsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym,
  • 8. miejsce w Polsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym,
  • 11. miejsce w Polsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Fantastyczny występ Łucji pokazał, że należy do najlepszych zawodniczek 15-letnich w Polsce w stylu grzbietowym!

Amelia Prącik świetnie zaprezentowała się na dystansie 1500 m stylem dowolnym, zajmując 12. miejsce w Polsce! Zajęła również 18. miejsce w Polsce na dystansie 400 m stylem zmiennym!

Julia Flis, która reprezentowała nas na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich, pokazała się z bardzo dobrej strony, plasując się w szóstej dziesiątce zawodniczek startujących w stylu klasycznym.

W tym sezonie nasi reprezentanci zdobyli:

  • medale Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych,
  • 7., 8., 11., 12., 18. miejsce Mistrzostw Polski Juniorów,
  • medale Mistrzostw Województwa Lubelskiego w kategorii Open oraz Junior,
  • medale zawodów rangi okręgowej oraz lokalnej.

Teraz nadszedł czas zasłużonych wakacji! Życzymy naszym zawodniczkom oraz zawodnikom bezpiecznego i udanego wypoczynku, aby naładowali baterie na kolejne wyzwania!